Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Málaš

Komunita s farmármiVytlačiť
 

Komunita s farmármi

S týmto názvom bol realizovaný projekt Erasmus+ - Mládež, ktorej sa zúčastnili 14 účastníci za          OZ Guľôčka, z toho 12 žiakov zo základnej školy v Šarovciach. Strávili týždeň v Zuberci – rázovitej oravskej dedinke, ktorá je známa tradíciami, lyžiarskymi terénmi, krásnou prírodou a neďalekými termálnymi prameňmi.

Témou tohto projektu, ktorý sa realizoval v termíne 25.2. – 4.3. 2017 bolo priblíženie možností uplatnenia sa mladých ľudí na vidieku aj formou samozamestnania sa a podnikania.

Workshopmi  boli predstavené rôzne remeselné techniky – spracovanie vŕbového prútia, výroba hlinených výrobkov, spracovanie mlieka na mliečne výrobky, opracovanie dreva – rezbárstvo, podmaľovanie na sklo a výroba darčekových predmetov, ktoré sa dajú veľmi vhodne uplatniť ako hlavné pracovné zaradenie, alebo doplnková práca s možnosťou zárobku.

Všetky aktivity boli realizované spolu s českými a poľskými mladými ľuďmi a ich vedúcimi v medzinárodných skupinkách a formou neformálneho vzdelávania.

Žiaci získali navyše aj sociálne zručnosti, pracovali v kolektíve, dorozumievali sa navzájom.

V Múzeu oravskej dediny nám pripravili bohatý folklórny program, takže sme sa na chvíľu preniesli do čias minulých vo zvykoch a tradíciách, ktoré sú charakteristické pre obdobie fašiangov  až po Veľkú noc. Aj žiaci si pripravili zaujímavé prezentácie a plagáty a prezentovali ako sa Veľká noc slávi v každom štáte.

Bol to veľmi zaujímavý týždeň a budeme veľmi radi, ak bude pripravený a schválený ďalší projekt, aby  sa takto mohli vzdelávať aj ďalší mladí ľudia.

Skúsenosti z tohto projektu budeme aplikovať  pri realizácii aktivít v regióne Tekova a Hontu a aj v obci Málaš.

Viac informácií nájdete na stránke OZ Guľôčka: http://ozgulocka.webnode.sk/projekty/komunita-s-farmarmi/  

 

 


 
 

webygroup

dnes je: 20.5.2019

meniny má: Bernard


8541195

Úvodná stránka