Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Málaš

Comenius

 

 

 

 

saiac               pczv

 

COMENIUS - ŠKOLSKÉ PARTNERSTVÁ

 

Materská škola Málaš sa zapojila do Programu celoživotného vzdelávania Comenius – školské partnerstvá a získala finančný príspevok na rozvoj tohto projektu, ktorý sa bude plniť od 1. augusta 2013 do 30. júna 2015.


Tento medzinárodný projekt pod názvom 
„ Európska spolupráca so susednými krajinami a ich materskými školami „ je zameraný na spoluprácu materských škôl v susednej Českej republike- Opava, Poľska – Racibórz s materskou školou Málaš na Slovensku. Koordinátorom celého projektu je česká Materská škola Opava.


Spolupráca bude prebiehať v troch oblastiach.
Prvou oblasťou bude spolupráca učiteľov, ktorí spoločne zorganizujú a pripravia trojdňový workshop na zadanú tému. V rámci týchto workshopov si môžu odovzdávať skúsenosti a novinky z oblasti tvorivej práce zo svojej krajiny.
Druhou oblasťou budú jednodňové výlety pre deti. Deti budú spoznávať susedné partnerské krajiny, ktoré popíšu v rámci svojich možností obrazmi a farebnými prácami videného. Výlety do rôznych miest a krajín budú spojené so spoznávaním kultúr susedných krajín. 
Dôležitou súčasťou projektu budú aj čiastkové úlohy, ktoré budú materské školy vykonávať nezávisle na sebe. V týchto aktivitách sa budú rodičia a verejnosť integrovať do života v materskej škole pri realizácii týchto aktivít súvisiacich s tradíciami Slovenska a regiónu.


Projekt zahŕňa témy: remeslo, tradície, ľudové umenie, ekológia a výtvarné umenie. Týmito témami chceme bližšie ukázať deťom kultúru a krajinu našich susedov, aby mali predstavu o priestore, ktorý ich obklopuje.
Čiastkové úlohy budú rozvíjať spoluprácu materskej školy a verejnosti a zvýšia tak atraktivitu a konkurencieschopnosť jednotlivých materských škôl. Takisto očakávame, že nám to pomôže zapojiť rodičov do činnosti a aktivít v materskej škole, čo zvýši kvalitu spoločných voľno časových aktivít rodičov s deťmi.


Veríme, že projekt je len začiatkom dlhodobej spolupráce, ktorá prinesie nielen učiteľom ale prevažne deťom mnoho poznatkov a nevšedných zážitkov.

 

logo comenius

 

Materská škola Málaš 165,  935 67 Málaš

 

http://www.malas.sk/comenius.phtml?id3=88711

 

LLP


 

 

Partneri projektu

 

Materská škola Málaš                  Materská škola Opava             Przedskole nr. 10, Racibórz
Zuzana Považanova, DiS                Bc. Eva Matušková                Mgr. Ewa Zimny
Málaš 165                               Neumannova 5                      ul. Ogrodowa 31
935 67 Málaš                           747 07 Opava                      47 400 Racibórz
www.malas.sk/materska-skola         www.msneumannova.wz.cz        www.przedszkole.asad.kylos.pl

        

                                  

 

 


 

 

Plán aktivít projektu


 
Plán aktivít projektu.doc(39.5 kB)Plán aktivít projektu.doc

 

Prvá mobilita v Českej republike

 

V dňoch 3.-4. októbra 2013 sa riaditeľka Materskej školy Málaš zúčastnila prvého úvodného stretnutia v rámci programu Comenius – školské partnerstvá. Toto stretnutie sa uskutočnilo v Materskej škole Neumannova 5, Opava, v Českej republike. Programom tohto stretnutia boli najmä organizačné záležitosti týkajúce sa finančných záležitostí, dokumentácie, webovej stránky, postupu pri plnení mobilít a aktivít.
Okrem pracovného stretnutia sa riaditeľka zúčastnila i prehliadky troch materských škôl v Opave a to MŠ Sadová, MŠ Mostní a MŠ Neumannová, kde získala mnoho skúseností pri riadení materskej školy. Tieto materské školy sú vybavené moderným zariadením, didaktickou technikou, modernými detskými ihriskami.
Veľmi zaujímavé bolo i stretnutie s námestníkom primátora mesta Opava a s vedúcou odboru školstva., ktorí nás veľmi srdečne prijali. Vzájomnou komunikáciou sme dospeli k mnohým zaujímavým poznatkom  o školstve v Česku, Poľsku a Slovensku.
Toto stretnutie V Česku  prinieslo nové poznatky o práci v školstve v iných krajinách, o zvykoch a tradíciách a najmä nové priateľstvá, kde nie je prekážkou jazyk iného národa.
                  


                                                                                               Zuzana Považanova,DiS
                                                                                                     riaditeľka školy
 


 

webygroup

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár


8756927

Úvodná stránka